Opona zimowa osobowa PIRELLI SOTTOZERO SERIE II 205/55R16 94 V XL Wstecz
zimowa Pokwiększ zdjęcieProdukt fabrycznie nowy, nie posiada wad
Produkt jest dopuszczony do obrotu w RP
Dlaczego MY?
 • fachowość i profesjonalizm
 • wieloletnie doświadczenie
 • kompleksowa obsługa
 • nienaganne opinie klientów
 • krótkie terminy realizacji zleceń
 • wysoka jakość usług
Producent: PIRELLI
Nazwa: SOTTOZERO SERIE II
Rozmiar: 205/55R16 94 V 
Sezon: opony zimowe
Rodzaj: osobowe
Informacje dodatkowe: Produkcja zwykle 2018 lub 2019 rok.
Wzmocnienie: XL
Uwagi: (N2)
Dostępność:
8 szt.
Wysyłka:
96h
Dostawa: 4-5 dni
 • Bardzo dobra przyczepność na mokrej nawierzchni.
 • Pewne prowadzenie samochodu w zakrętach.
 • Wzorowe parametry jezdne na śniegu.
 • Wysoki poziom komfortu.
 • Rozsądna trwałość opony.
Nasza cena 645.91 zł (cena brutto z VAT) Dostawa już od 8,75 zł brutto / 1 szt
Cena katalogowa 879.45 zł
Ilość szt.
Towar w nienaruszonym stanie możesz
zwrócić w ciągu 14 dni
     Kiedy wydawało się, że poprzednik tej opony zimowej zademonstrował już wszystkie atuty przewidziane dla asymetrycznej opony zimowej, Pirelli po raz kolejny zaskoczyło wszystkich Użytkowników wprowadzając na rynek nowszy, jeszcze lepszy model opony - Pirelli Sottozero Serie II. Bieżnik ten jest efektem rozwoju pierwszej generacji opon z tej serii w oparciu o współpracę z producetami luksusowych aut - Aston Martin, Audi, Bentley, BMW, Ferari, Jaguar, Lamborghini,Mercedes-Benz i Porsche. 

     Sottozero Serie II zalicza się do grona opon zimowych najwyższej klasy, która została skonstruowana w taki sposób, aby jak najlepiej zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających kierowców. Ciekawostką jest fakt, że opona potrafi rozpoznać stan asfaltu w okresie jesienno-zimowym i odpowiedno się do niego dostosować.

     Pirelli produkując tą oponę postawiło na bezkompromisowość - został stworzony produkt bardzo bezpieczny, wyjątkowo komfortowy i dbający o środkowisko naturalne. Efekt ten został uzyskany dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych i przełomowych technologii, wpływających na niezawodoność pracy opony w temperturach zimowych ( poniżej +7 °C ), nie tylko na śniegu i lodzie, ale także na występujących dość często u nas mokrych drogach. Dzięki najwyższej technologii, Pirelli uzyskało wiele specjalistycznych homologacji , w tym m.in. do wyżej już wymienionych luksusowych pojazdów.

Cechy konstrukcji opony:
1) Asymetryczny wzór bieżnika - podział funkcji- strefa wewnętrzna odpowiada za przyczepność boczną i mniejszy hałas, zaś zewnętrzna strefa opony zapobiega zjawisku aquaplaningu; obie te strefy oddzielone są dwoma żebrami, które zwiększają sztywność opony.
Co zyskujemy? Lepsze zachowanie na śniegu, większy poziom bezpieczeństwa na mokrych nawierzchniach, wyższy komfort jazdy, lepszą sterowalnośc na suchych nawierzchniach.
2) Wewnętrzna strona opony wykonana w kształcie ceglanego muru - w opatentowanej technologi IBS - powiększa powierzchnię styku opony także na nierównym podłożu, zwiększa jej sztywność.
Co zyskujemy? Lepszą przyczepność, stabilność prowadzenia i sterowania oraz skróconą drogę hamowania. 
3) Składniki mieszanki reagujące na zmiany temperatury ( TDC ) - wpływają na sterowność na różnych rodzajach nawierzchnii.
Co zyskujemy? Jeszcze większ poziom bezpieczeństwa jazdy, który zapewnia nam uzyskiwanie radości z jazdy niezależnie od warunków pogodowych panujących za oknem w okresie jesiennym i zimowym.

Wysoką jakość opony, niezależnie od rozmiaru, potwierdzają przeprowadzone testy. Wybrane wyróżnienia:
- Auto Sport - Bardzo polecana - " Pirelli pokazuje swoją prawdziwą siłę na mokrych nawierzchniach. Przekonuje wyśmienitymi właściwościami jezdnymi."
- AutoBild SportsCars - Dobra - "Dobre, zimowe osiągi i bezpieczne prowadzenie w zakrętach na ośnieżonych, zmrożonych drogach, dynamiczna na mokrych i suchych nawierzchniach, niskie opory toczenia."
- Auto Motor And Sport - Polecana - "Dobra charakterystyka jezdna, krótka droga hamowania na suchych nawierzchniach i dobre wyniki na mokrych. Niskie opory toczenia"
- AutoBild - Dobra - "Topowe osiągi na śniegu, pewne prowadzenie i stabilna w zakrętach, wzorcona na suchych nawierzchniach."
- Sport Auto - Bardzo polecana -"Bardzo zrównoważone właściwości jezdne i dobra przyczepność, przy niskiej ścieralności. Wysoka trakcja i sterowność na ośnieżonych i mokrych nawierzchniach."
Gwarancja na opony Pirelli

I. Firma PIRELLI gwarantuje dobrą jakość opony i zapewnia odpowiednie parametry trakcyjne przez cały okres jej eksploatacji w czasie 24 miesięcy od daty zakupu. Dystrybutor zapewnia rozpatrzenie w terminie do 14 dni każdej reklamacji i uznanie jej, o ile przyczyną była wada fabryczna. Ewentualne roszczenie gwarancyjne może dotyczyć aktualnej wartości opony pomniejszonej o ratę zużycia liczoną na bieżniku.

II. Zastrzega się możliwość utraty gwarancji w przypadku eksploatacji opon w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem lub niezachowaniem wymogów technicznych eksploatacji, a w szczególności:
a) Założenia opony o niższych niż dopuszczalne indeksach prędkości i obciążenia dla danego pojazdu oraz eksploatacji opony przy nieprawidłowym ciśnieniu.
b) Uszkodzeń mechanicznych powstałych na skutek działania czynników zewnętrznych.
c)Uszkodzeń powstałych w wyniku nieprawidłowego montażu lub demontażu opon.
d)Złego stanu technicznego pojazdu (zła geometria, wadliwe hamulce, uszkodzone niesprawne zawieszenie, -inne mające wpływ na nieprawidłowe zużycie ogumienia).

III. Gwarancja jest ważna przez okres 24 miesięcy od daty zakupu i do głębokości 1,6mm mierzonej na punkcie pomiarowym TWI. W przypadku zakupu detalicznego prosimy p zachowanie faktury lub paragonu. Dowód zakupu stanowi podstawę do roszczeń reklamacyjnych. W przypadku zauważenia wady, bądź uszkodzenia opony prosimy o niezwłoczny kontakt i dostarczenie wadliwej opony na obręczy koła. Do reklamacji przyjmowane są opony bez jakichkolwiek śladów napraw.

IV. Wszelkie reklamacje mogą być składane w każdym punkcie dilerskim danej marki opon lub bezpośrednio w siedzibie Gwaranta, według wyboru Klienta, na podstawie dowodu zakupu. W przypadku problemów z reklamowaniem produktu prosimy o kontakt z naszym sklepem.