Jak oszczędzać paliwo, czyli kilka praktycznych porad na temat ekonomicznej jazdy..

Wstecz
2017-04-02 20:33:32

Jak oszczędzać paliwo, czyli kilka praktycznych porad na temat ekonomicznej jazdy..

Oszczędność paliwa oraz bezpieczństwo w ruchu drogowym zależą w znacznej mierze od zachowania Kierowców. Poniżej kilka zasad, których powinien przestrzegać Każdy człowiek, któremu zależy na ekologii i bezpieczeństwie swoim, swoich bliskich i innych uczestników ruchu.

1. Dbaj o ciśnienie w oponach. Ciśnienie kół powinno być regularnie sprawdzane i dobrane zgodnie z wymaganiami pojazdu i producenta opon.

2. Przestrzegaj bezpiecznej odległości między pojazdami, pozwoli to na lepszą płynność jazdy, co przełoży się bezpośrednio na oszczędność paliwa i zredukuje ilość nerwowych sytuacji na drodze.

3. Staraj się nie używać auta na krótkich dystanstach - spacer nawet na małym dystansie pozytwnie wpłynie na zdrowie człowieka, lecz auto na takich dystanasach eksploatuje się w sposób nieekonomiczny.

4. Jadąc z wyższą prędkością, agresywniej nie zawsze dotrzesz do celu szybciej. Obierz ekologiczną prędkość, zaoszczędzisz paliwo i przekonasz się, że Ci, którzy wyprzedzali Cię na trasie, na zatłoczonej drodze, stoją na tych samych światłach, co Ty.

5. Jeśli podejrzewasz, że za chwilę zapali się na sygnalizatorze czerwone światło, zdejmij nogę z gazu. Do skrzyżowania, gdzie będziesz musiał się zatrzymać, dojedź bez używania gazu - zaoszczędzisz nie tylko paliwo, ale także hamulce.

Jeśli masz swoje rady, uwagi - podziel się z nami nimi. Napisz maila na info@motoabc.pl - chętnie poszerzymy zalecenia, aby Każdemu Użytkownikowi jeździło się lepiej.